• کد خبر : 7298
  • 1401/06/07

در هفته دولت امسال ؛

در هفته دولت امسال؛
۹۴میلیارد تومان طرح‌های عمرانی و زیرساختی شهرداری نیشابور رونمایی شد


شهردار نیشابور: تکمیل طرح‌های ناتمام و توجه ویژه به مناطق کم‌برخوردار دو سیاست اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر  نیشابور است
در پنجمین روز از هفته دولت شهرداری نیشابور از ۱۳ طرح عمرانی و زیرساختی رونمایی کرد.
این طرح‌ها که شامل بازگشایی ادامه بلوار امیرکبیر، بازگشایی ادامه بلوار ملاصدرا، اجرای طرح های تعهدات مردمی، احداث بوستان رسالت، اجرای زیرسازی، آسفالت و جداول خیابان شهید کاوشی، ساماندهی شهرک مشاغل مزاحم، زیرسازی آسفالت و اجرای جداول خیابان وصال، تکمیل بوستان صنعت، پیاده‌روسازی خیابان اسدآبادی جنوبی، پیاده‌روسازی خیابان فردوسی جنوبی، آماده سازی و محوطه‌سازی آرامستان بهشت فضل، احداث هندسی معابر شهری ، طرح‌های شهر هوشمند(سامانه شهروندی ۱۳۷ و خرید دستگاه ذخیره‌سازی مرکز داده) می‌شود با اعتباری بالغ بر ۹۴ میلیارد تومان رونمایی و به بهره‌برداری رسید.
سیدحسن میرفانی شهردار نیشابور در مراسم رونمایی از این طرح‌ها هم‌زمان با آغاز بهره‌برداری از پارک رسالت گفت: شهرداری و شورای شهر نیشابور دو سیاست اصلی را در اجرای طرح‌های شهری دنبال می‌کند و تکمیل طرح‌های ناتمامی که سال ها نیمه‌فعال مانده و تبدیل به توقع و انتظار شهروندان شده و همچنین توجه به مناطق کم‌برخوردار دو رویکرد اصلی شورا و شهرداری نیشابور است و در این چارچوب بازگشایی بلوار امیرکبیر که به عنوان طرحی به قدمت بیش از ۲۰ سال قلمداد می شود، به سرانجام رسید.
وی افزود: امروز هم با همان رویکرد سایر طرح‌های شهرداری در دست احداث است و به بهره‌برداری می‌رسد همچنین سازماندهی مشاغل مزاحم یکی از طرح‌های زیربنایی شهر نیشابور است که در دستور کار شهرداری قرار دارد.
شهردار نیشابور تصریح کرد: شهروندان با پرداخت به موقع عوارض شهرداری در اجرای طرح‌ها به ما کمک می‌کنند و در هر منطقه از نقاط کم‌برخوردار شهر که خیری تمایل به اهدای زمین داشته باشد شهرداری آمادگی ایجاد بوستان و فضای تفریحی را در سریع‌ترین زمان ممکن دارد.

شهرداری نیشابور از برنامه مصوب جلوتر است .
داوود کمیلی‌پور رئیس شورای شهر نیشابور در این‌ مراسم گفت: در مجموعه شورا تلاش می‌کنیم لوایح شهرداری را در کمترین زمان ممکن مصوب کنیم تا اجرایی شود وامروز شهرداری از برنامه‌ای که برای توسعه شهری ارائه کرده بود جلوتر است.
وی خاطرنشان کرد: کمتر از ۲ماه قبل ۵۴ میلیارد تومان طرح‌‌های عمرانی توسط شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید و امروز هم شاهد رونمایی از ۹۴میلیارد تومان طرح عمرانی و زیرساختی هستیم.
وی گفت: در شورای ششم با هم‌فکری اعضای شورا برای کاهش تصدی‌گری موضوع برون‌سپاری و برای تامین منابع جلب همکاری بخش خصوصی و خیرین به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته و طی هشت ماه گدشته مقدمات قرارداد بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان طرح درداین حوزه منعقد شده و ۷۰ بسته سرمایه‌گذاری به روزرسانی و در حال انتقال بر روی سامانه برای فراخوان و جذب سرمایه‌گذار  از سراسر کشور است .
وی خاطرنشان کرد: از اولویت‌های دیگر شورای ششم اجرای عدالت در توسعه شهری است و در این چارچوب آمادگی‌کامل داریم در بخش احداث بوستان و فضای تفریحی با مشارکت شهروندان و خیرین همکاری موثر و نزدیک داشته باشیم و آمادگی تعامل و همکاری برای اجرای طرح‌های جدید با همه دستگاه‌های اجرایی داریم .
حجت الاسلام سیدقاسم یعقوبی در این مراسم گفت: امیدواریم با این رویکرد شهرداری شاهد توسعه مناطق کم‌برخوردار و محروم شهری باشیم و شهروندان باید در حفاظت این مناطق همکاری و تعامل داشته باشند و خیرانی که در این مناطق دارای زمین هستند با نگاه مشارکتی با شهرداری همکاری کنند .
ابوطالب جوان معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز در این‌مراسم با تقدیر از نگاه ویژه شهرداری شهرداری و شورای اسلامی شهر نیشابور به مناطق کم برخوردار افزود: باید برای ایجاد عدالت اجتماعی به مناطق کم‌برخوردار نگاه ویژه داشته باشیم و نیشابور دارای ظرفیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بسیار خوبی است که بایستی احیا شود .

 

نویسنده : روابط عمومی شهرداری نیشابور

پیوستها :

1
در هفته دولت امسال ؛
2
در هفته دولت امسال ؛
3
در هفته دولت امسال ؛
4
در هفته دولت امسال ؛
5
در هفته دولت امسال ؛
6
در هفته دولت امسال ؛
7
در هفته دولت امسال ؛
8
در هفته دولت امسال ؛
9
در هفته دولت امسال ؛
10
در هفته دولت امسال ؛
11
در هفته دولت امسال ؛
12
در هفته دولت امسال ؛
دیدگاه

0 دیدگاه